מאמרים נוספים

שליטה על תריסים

בית חכם עשה זאת בעצמך

בנייה ירוקה

שילוב חשמל חכם בפרויקט שיפוץ בניין משותף

החלטתם לשפץ את הבניין המשותף בו אתם מתגוררים ואחד מן הדיירים מציע שבכניסה לבניין תותקן תאורה המבוססת על חיישני תנועה, כך שהאור נדלק רק כאשר דייר או אורח מתקרבים אל הכניסה, ובשאר הזמן האור נשאר כבוי. הוא ייקרא לזה בשם - חשמל חכם. ראשית, הוא צודק, אך זהו רק מרכיב אחד מתוך המון אפשרויות לשילוב חשמל חכם בפרויקט שיפוץ בניין משותף, הן במסגרת השטח המשותף והן במסגרת הדירות הפרטיות בבניין.

Modern Building

מה זה חשמל חכם?

חשמל חכם הוא אחד ההתחומים החמים ביותר בעולם עיצוב הפנים, בניית בתי יוקרה ולאחרונה גם בתחום הבנייה בכלל עם חדירה ברורה ומשמעותית של הקונספט גם למיינסטרים. הרעיון הוא לנצל את היכולת שלנו באופן אולטימטיבי לשלוט על החשמל שבבית או במשרד, במטרה להפוך הפעלה, כיבוי וכוונון של מכשירי חשמל או מערכות אחרות המופעלות באמצעות החשמל, בצורה קלה, נוחה ואף אוטומטית מראש. לצורך ההמחשה, עם הגעתכם אל דלת הבית, מופעל החיישן שבוחן את עוצמת האור ובהתאם לכך מחליט האם להדליק את המנורות בבית או לחלופין לפתוח את הווילון. או למשל בעת דליפת צינור גז או מים קלה, בטרם הופכת לאסון, חיישן חכם שולח התראה לנייד האישי שלכם ובלחיצת כפתור ניתקתם את מערכות המים או הגז ומנעתם נזק ברכוש ובנפש. תקשורת מהנייד עם הבית שלכם והפעלת המזגן כי תיכף אתם מגיעים...כאמור, כל אלו ועוד, הן דוגמאות קלאסיות לערכים שניתן להפיק באמצעות חשמל חכם, ובדיוק מהסיבה הזאת גם שילוב חשמל חכם בפרויקט שיפוץ בניין משותף הופך להיות מאוד שכיח ומבוקש ברחבי הארץ.

איך החשמל החכם משדרג את הנכס?

בבניין משותף ניתן לשלב חשמל חכם בשורה של שימושים רבים כמו: שליטה בתאורת חדר המדרגות, אינטרקום חכם, מעליות ומערכות חשמליות אחרות בשטח המשותף, מערכות חימום או מיזוג מרכזיות בדירות, את כל המערכות הללו ניתן להפוך לחכמות יותר, הן כדי לקבל שליטה אבסולוטית עליהן, והן בכדי להבטיח התייעלות אנרגטית ויעילות בהפעלתן. כמו כן, אם שיפוץ הבניין כולל גם שיפוץ של הדירות עצמן, אפשר בהחלט להוסיף מגוון אביזרים חכמים להפיכת כל אחת מדירות הבניין לדירות מודרניות, טכנולוגיות מאובטחות וחכמות יותר, בעלויות נוחות מאוד ובכך ליהנות מיכולת שליטה חכמה במערכות החשמל בשילוב חסכון אנרגטי משמעותי שמחזיר לנו כסף חודש בחודשו .

מלאו פרטים ונציגינו יחזרו אליכם 

הודעתך נשלחה בהצלחה