איך קבלנים ויזמים מרוויחים מבנייה חכמה עם הומיסמרט?

ענף הבנייה הינו ענף תחרותי וככזה על מנת להתבלט, להיות ייחודי ועדכני- יש ליצור אפוא שובר שוויון ולהביא איתך ערך מוסף, קלף מנצח שלאחרים אין.. מערכת החשמל החכם של הומיסמרט מעניקה לקבלן/יזם ייחודיות זו באמצעות מפסקים ושקעים חכמים מאושרי תקינת 16 אמפר גרמנית/אירופאית וישראלית .כיום ניתן להצביע על מגמת הבנייה הירוקה והחכמה אשר הולכת והופכת פופולרית בקרב הקבלנים/יזמים שמאמצים אותה יותר ויותר..ולמה לא בעצם? היא חוסכת להם בתשתיות, היא עוזרת לזכות בנקודות ירוקות ע"י הממשלה, היא חוסכת בכח אדם, מגבירה התייעלות אנרגטית ועוד ועוד.. המפסקים והשקעים החכמים שאנו פיתחנו בדיוק מספקים ומעודדים ערכים אלו.

אז מה זה בכלל בניין חכם?

המפסקים והשקעים החכמים של הומיסמרט הופכים כל בנייה רגילה לחכמה, הודות לקריטריונים הבאים :

 • שיווק הפרוייקט כחכם- בבנייה חכמה עם הומיסמרט הקבלן או היזם מעניק ערך מוסף ללקוחותיו בעזרת בית/משרד חכם המאפשר להם אוטומציה ושליטה מלאה על המבנה וההוצאות החודשיות.  

 • עלות מול תועלת – לקבלן והיזם מספיק התקנת חבילת מפסקים ושקעים חכמים בעלות לא גבוהה של הומיסמרט על מנת להפוך כל מבנה רגיל – לחכם ולשווקו ככזה .

 • נקודות ירוקות-נחשבת כאינדיקטור לניקוד בניה ירוקה  אשר הכרחי לדירוג גבוה בתקן 'בנייה ירוקה'      

 • תפעול נמוך – בניין חכם משולב הומיסמרט מאפשר עלות נמוכה לתפעול ותמיכה שכן ניתן לשלוט על הרבה מערכות מרחוק בזמן אמת.

 • צמצום עלויות – מערכת ניהול בניינים חכמים מאפשרת איתור ,ניטור ופתרון בעיות עם התרחשותם בטרם קריסת מערכות תוך צמצום ניכר של ההוצאות השונות.

 • תקינה- מערכת הומיסמרט מאושרת תקינה ישראלית מלאה לאביזרים עד 16 אמפר ועומדת בכללי התקינה הקפדניים האירופאים עם אישור  CE לאירופה וכן אישורי תקינה נוספים.

 • טופס 4 – בלי טופס זה אין אישור סופי לתהליך הבנייה של הקבלן, מפסקים ושקעים חכמים עומדים בדרישות הסף של טופס זה, ומספקים לקבלן את האישורים הנדרשים. 

 • 20 שנות נסיון- הומיסמרט עם ניסיון של שנים בפיתוח וייצור של מכשור אלקטרוני בארץ ובחו"ל

בניין חכם נמדד בפרמטרים רבים כגון : אנרגיה , מים , תחבורה , פסולת , חומרים וכו'... הדומיננטיות של פרק האנרגיה והניהול האנרגטי בבניה חכמה היא משמעותית ביותר שכן היא מלווה את המבנה לכול אורך חייו ולאורך הזמן הוא זה שמשיג את החיסכון המשמעותי ביותר תוך ניצול הטכנולוגיה התורמת למבנה הבניין ומערכת החשמל שבו ומאפשרת לו למעשה להפוך למבנה חכם..  מערכת הומיסמרט מאפשרת  שליטה מרחוק על מערכת החשמל כולה תוך שימוש בפונקציית מעקב צריכת החשמל שבאפליקציה המתרגמת לו את זה לעלות ממשית של "כמה זה עולה" בכסף  עוזרת לו להיות ירוק וידידותי יותר לסביבה, והכי חשוב עוזרת לו לחסוך באנרגיה. 

 

הפיכת מבנה לחכם או בנייתו ככזה מלכתחילה מהווה רווח כפול עבור– הלקוח והקבלן היות וממשלות כיום מראות נכונות לעודד בנייה חכמה וירוקה ע"י מתן תמריצי נקודות זכות לקבלנים.

ע"פ  ת"י 5281 מדינת ישראל מעודדת בנייה חדשה ע"פ תקן זה שרלוונטי ל- בנייני מגורים, בנייני משרדים, מוסדות חינוך, בתי מלון ועוד. היא נותנת ליזמים יתרון שיווקי, מכיוון שהיא מבטיחה את איכותם של הפרויקטים שלהם, ומשמשת מדד לאיכות של הבניין עבור הצרכנים. התקנים מיועדים לשימוש על ידי אדריכלים, מתכננים, יזמים וקבלנים. 

 • ניצול תאורה טבעית ושימוש חכם במכשירי החשמל 

 • צמצמום צריכת החשמל בבית או המשרד

 • מערכת ניהול אנרגיה בבניין

נושא האנרגיה המרכיב פרק 1 מתוך 9 המהווים את התקן לבנייה ירוקה תופס את נפח החשיבות הרב ביותר  כ-37% מדרוג זה, בין סך חלקיו : 

פרק נוסף המרכיב את מכלול התקן והוא נושא ה- חדשנות בבנייה הירוקה ( 3%) המהווה "כלי משמעותי בקידום ופיתוח הבנייה הירוקה. כלי זה מאפשר קבלת ניקוד על התנסות בהטמעת פרקטיקות וטכנולוגיות חדשניות הקשורות בבנייה ירוקה ובכך מהווה תמריץ לפרויקטים לחיפוש אחר פתרונות חדשניים " (ת"י 5281 )

לחבילת משרד חכם לחץ כאן

 • בית חכם

הורידו את האפליקציה והצטרפו למשפחה

רח׳ מוטה גור 7, פארק אולימפיה, פתח תקווה