מאמרים נוספים

תאורה חכמה

מהו תרחיש בבית חכם?

התייעלות אנרגטית זה מעולה, אך מרביתנו לרוב שמים את הדגש קודם כל על הנוחיות האישית שלנו. ואכן, בית חכם נחשב לאחד מן הפתרונות הטכנולוגיים הנוחים ביותר כיום לשימושים ביתיים ומשרדיים כאחד.


מכול מקום ובכל שעה, אנו יכולים לשלוט בנעשה סביבתנו דרך פאנל ניהול מרכזי  אינטואיטיבי ופשוט להפעלה. אך רגע לפני שאתם צוללים אל תוך הרעיון הנפלא של שליטה על הדוד החשמלי מרחוק, מי אמר שאתם צריכים לחזור על הפעולה הזו בעצמכם מדי יום ויום? בדיוק לשם כך ישנם תרחישים!

מה זה בעצם תרחיש?

תרחיש הוא סדרה של פעולות שונות המתבצעות המכשירים החשמליים השונים. את סדרת הפעולות הללו אנו קבועים באופן ידני פעם אחת ובהתאם לקריטריונים של שעה. כך למעשה, אנחנו יכולים לקבוע שהדוד החשמלי יידלק כל יום בשעה 6 וחצי בבוקר כדי שאנו נוכל להתקלח ב-7, ושב-7 ועשרה הקומקום ירתח כדי להכין קפה ראשון.

סוגי תרחישים

ישנם מספר סוגים שונים של תרחישים אותם ניתן להגדיר:

תרחיש בלחיצת כפתור – במקום שנפעיל סדרה של מכשירים חשמליים בזה אחר זה, כל יום מחדש, ניתן להגדיר מספר מכשירים חשמליים שיפעלו בלחיצת כפתור אחת.


כך למשל, ניתן להגדיר שבלחיצת כפתור אחת, התריסים החשמליים שבסלון ייפתחו מעט, הטלוויזיה תידלק והמזגן יפעל. זהו יכול להיות תרחיש מעולה במקרה שבו אתם יושבים בסלון בשעה ערב לאחר החזרה מהעבודה.


תרחיש אוטומטי – מנגד, אנחנו יכולים אפילו לא לערוך את הפעולה הקטנה הזו, ופשוט להעביר הוראות אוטומטיות לבית אשר יתרחשו בכל יום ויום מחדש.


כך למשל, אם עייפתם מלהעיר את הילדים ללא הועיל בשעות הבוקר המוקדמות, ניתן לבסס תרחיש בוקר בו התריסים נפתחים כל יום בשעה 7 ומוזיקה נעימה מתחילה להתנגן מן הטלוויזיה שבסלון. 
 

סוגי תרחישים נפוצים

להלן מספר דוגמאות לתרחישים אשר בהחלט עשויים לשמש אתכם נאמנה:
תרחיש צפייה בסרט – צופים בסרט בשעת ערב ורוצים להיכנס לאווירה? ניתן להגדיר במערכת שבלחיצת כפתור האורות יתעמעמו, המזגן יפעל והתריסים יסגרו.


תרחיש רחצה – מתחשק לכם להיכנס לאווירה המרגיעה של אמבטיה נפלאה? ניתן להגדיר תרחיש ובו בלחיצת כפתור מתחילה להישמע מוזיקת רקע ומפזר החום פועל למשך מספר דקות.


תרחיש שהות מחוץ לבית – יצאתם מהבית ואינכם בטוחים אם המכשירים החשמליים דוגמת התנור או הדוד החשמלי פועלים? באפשרותכם לקבוע תרחיש על פיו בלחיצת כפתור, כל המכשירים החשמליים "המאיימים" ביותר יחדלו מלפעול.

מעוניינים לשמוע פרטים נוספים לחצו כאן

  • בית חכם

הורידו את האפליקציה והצטרפו למשפחה

רח׳ מוטה גור 7, פארק אולימפיה, פתח תקווה