מאמרים נוספים

שליטה על תריסים

בית חכם עשה זאת בעצמך

בנייה ירוקה

הודעתך נשלחה בהצלחה

מגמת חדירת הבית החכם אל המגורים בישראל

בשנים האחרונות נדמה כי מתרחש שינוי בצורת המגורים וההתנהלות הביתית. לאחריו - שום דבר לא יישאר כמו שהיה. אנו כבר לא מצפים מהבתים שלנו רק לארח אותנו ולספק לנו קורת גג - אנו דורשים סביבת מגורים טכנולוגית וחכמה, כזו שתאפשר לנו חופש פעולה גדול יותר בניהול חיינו, ותספק לנו את חווית הנוחות והיעילות של הבית החכם.

אם בעבר הלא רחוק ייתכן וצמד המילים, "בית-חכם", העלו קונוטציה של משהו בלתי מושג השייך לנחלת העשירים בלבד, הרי שכיום עם המפסקים והשקעים החכמים של הומיסמרט, בית חכם הופך לזמין ונגיש, כזה שיכול להפוך בקלות לנחלת הכלל..

Stylist Modern Study

מה כולל בתוכו הבית חכם?

Futuristic Tunnel

מערכת הבית החכם של הומיסמרט מבוססת על מפסקים ושקעים חכמים הניתנים לשליטה מרחוק, ואיתם ניתן לבצע בקרת מבנה כוללת. משתמש הבית - אתם, יכולים לנהל את הפעולות השונות בבית בצורה ידנית, קולית, או ליצור אוטומציות שונות.

השקעים והמפסקים החכמים של הומיסמרט, שולטים על כל מכשיר חשמלי בבית או במשרד של עד 16 אמפר, על התאורה, מערכות סאונד, מערכות השקיה חכמות, מנעולים ודלתות חכמות, דוד מים חכם, מזגן חכם, אפילו מכונת הקפה הופכת לחכמה, עליה ניתן "לפקוד" מרחוק, להרתיח לכם את הקפה ההפוך שאתם כל-כך אוהבים מבעוד מועד.. בכך מתאפשר לכם שליטה מרבית, ואוטומציה מקסימלית של המתרחש בביתכם.

היתרונות של בית חכם הן לא רק לדייר, אלא גם לקבלן הפרויקט – שכן המיתוג "בית חכם" מסייע לשיווק הפרויקט של חברות שמוכרות דירות למכירה , ועשוי אף להעלות את ערך הנכס.

ה"בית החכם" לא חייב להיות בית פרטי. כיום, האפשרות מוצעת גם לבנייני מגורים, למשרדים ומתחמי עבודה אחרים - אלו שמעוניינים לשדרג את הנוחות והתפוקה של עובדיהם, ולהעניק למתחם נופך חדשני, מתקדם, ויעיל.

כיצד יראה בעתיד הבית החכם?

טכנולוגיית הבית החכם לא מפסיקה להתפתח, והאפשרויות שהיא מציעה מלהיבות במיוחד. מיטות חכמות יעקבו אחרי דפוסי נשימה ודופק, ויסייעו לנו בניהול מחזורי השינה שלנו. משטחי המטבח ידעו מה אתם מנסים לבשל, יספקו לכם מידע שימושי, ויסייעו לכם להכין את הארוחה. המקרר יודיע לכם על מצרכים חסרים, ויפקח על איכות המזון...וזו רק ההתחלה.

אם אכן יגשים הבית החכם את התקוות שתולים בו, הן מבחינת הקניית נוחות וביתיות, והן מבחינת חיסכון בחשמל ומחיר שווה לכל נפש, רבים מעריכים כי בשנים הקרובות שוק הבתים החכמים יוסיף להיות דומיננטי ומרתק עוד יותר..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ואיך זה משפיע על שוק הנדל"ן?

אין ספק שהבית החכם כבר לא רק בתודעה של כולנו אלא נותן את אותותיו גם בחדירה לשוק הנדל"ן, יותר ויותר חברות בניה מטמיעות מערכות חכמות אלו כחלק מסטנדרט הבנייה שלהן תוך הבנת צרכי הלקוח לנוכח העידן הטכנולוגי אליו אנו צועדים, על פי תחזיות וסקרים שונים עד שנת 2023 בכ- 14% מכלל משקי הבית, תהיה לפחות  סוג של מערכת חכמה אחת מותקנת, פלח שוק זה צפוי לגדול בין 2017-2022 מ-7.42 מיליון דולר ל-31.74 מיליון! בשיעור צמיחה שנתי של כ -33.7%.

אז כיצד מעבירים את הבית שלנו למצב "בית חכם"?

הבשורה הגדולה היא גם בהתקנה! מעבר לבית חכם בטכנולוגית IoT של הומיסמרט, קל, פשוט ולחלוטין אינו סיפור מורכב בכלל.. בעבר, מעבר לבית חכם הצריך עשרות ואף מאות אלפי שקלים בשינוי תשתיות והכנה של הבית, אולם כיום, עם השיטה הפופולרית של החלפת מפסקים ושקעים חכמים המחליפים את הרגילים, די בהתקנה מהירה ופשוטה כדי להצטרף לעולם החכם והמרתק בו השליטה והאפשרויות האינסופיות הן בידיים שלך.