מאמרים נוספים

תאורה חכמה

הומיסמרט אינטגרציה למבנים חכמים

תפעול ותיחזוק בניינים הינו תהליך בו נדרשת שליטה על ריבוי טכנולוגיות ומכלולים אשר כיום ניתן לראות  טכנולוגיות רבות המיושמות בבניינים ובמתחמים השונים מתוך כוונה לסייע בתפעול ובשמירה על הבניין בשגרה היומיומית.

בין הציודים והטכנולוגיות החכמות כיום אשר משולבות ומותקנות בבניינים השונים:

מערכות בקרת גישה / מערכות אינטרקום, מצלמות חכמות לאבטחה, מצלמות חכמות לחניונים עם שערים ומחסומים בכניסות, חיישנים לחישת ציוד רב ומגוון חיישנים שמטרתן להתריע בפני נזקי מים, גז, שריפה לצד חיישנים אחרים שמשמשים לניטור ציוד אחר בבניין, באופן כללי ניתן לומר שככל שהבניין הינו חדש יותר ומכיל יותר קומות מגורים /משרדים כך ישולבו בו יותר מכלולים מתקדמים המצריכים תחזוקה פיקוח ניטור וטיפול שוטף .

בבואנו לסקור את המערכות השונות ואופן ניהולם אנו יכולים לומר כי בדרך כלל המעקב אחר הציוד השונה שתיארנו לעיל הינו מעקב מבוסס חיישנים ומערכות ברמות תחכום ואוטומציה שונות אשר המשוכללות שביניהן בסוף התהליך בקרות אירוע מתריעות לאנשים הממונים על כך בסביבת הבניין :מנהל הבניין, טכנאי הבניין, חשמלאי הבניין או אינסטלטור הבניין ...כאשר בבניינים / פרויקטים גדולים יותר אנו בדרך כלל פוגשים צוותים שמכילים כמה בעלי אחזקה אשר אחראים על התפעול והתחזוקה היומית של הבניין על כל  הטכנולוגיות שמשולבות ומותקנות בו .

 

אז מה מציעה הומיסמרט כפתרון לתחום זה ?

אחד מהאתגרים בטיפול בריבוי מערכות אשר משולבות בבניינים הללו מקורו מצורך תפעולי – בסוף התהליך אנשי התפעול עליהם מוטלת האחריות לנהל ולתחזק את הבניין ברמה גבוהה נדרשים לטפל בריבוי מערכות מבוזרות אשר להן על פי רוב אין עמוד שדרה תפעולי קל ונוח –במענה לצורך זה פיתחה הומיסמרט מענה תפעולי לכאילו מתחמים /בניינים בה שולבה טכנולוגיה קלה / ידידותית למשתמש אשר מטרתה לעזור לשלוט ולסנכרן את כל הטכנולוגיות השונות לפתרון משולב אחד אשר מסייע לפקח /לנהל ולאפשר נקיטת פעולה בקרות אירוע במערכות השונות אשר משולבות בבניינים.

שינוי המשחק האמתי בשגרה יומיומית כזו מתחיל בקבלת התראה בזמן אמת בקרות אירוע ,לאחר קבלת ההתראה נדרשת מסוגלות לקחת את ההתראות השונות ולתרגמם לכדי פעולה מידית למניעת נזק או להקטנתו בצורה משמעותית תוך נקיטת אותה פעולה בזמן אמת כך שמשתמשי הומיסמרט האחראים נהנים מיכולת שמהותה מסתכם גם ביכולת לראות ולנטר את הציודים השונים בזמן אמת, לצד יכולת לנקוט בפעולה בעת הצורך מהנייד או מעמדת שליטה ובקרה במתחם ,גם כאשר הם לא בבניין היכולת לתפעל ולטפל במשבר נמצאת בכף ידם והכול מפלטפורמה אחת של הומיסמרט.

 

 

הטכנולוגיה של HomiSmart:

היכולת לפקח על טכנולוגיות שונות קיימת כבר זמן רב אך האתגר מתחיל להיות קשה כאשר יש ריבוי מערכות או מיעוט בעלי תפקידים לטפל בהם או כאשר בעלי התפקידים אינם זמינים בבניין למלא את המשימה בזמן אמת – כמענה לצורך זה פיתחה הומיסמרט מענה תוכנתי אינטגרטיבי כך שיהיה ניתן לפקח ולהפעיל את הטכנולוגיות השונות בקלות מהנייד מכל מקום בעולם , הדרך להצליח במשימה הזו כוללת מתן מענה עם כלי תוכנתי תפעולי לצד קישוריות לציודים וחומרה כך שהתוצאה שתתקבל הינה יכולת שליטה ובקרה ותפעול תקלות מהירים נגישים ממקום אחד תוך הקטנת נזקים בצורה משמעותית אל מול חלופה בה לא משולבת הטכנולוגיה בבניין .

בבואנו לתת מענה שולבו אלמנטים של אבטחה והרשאות באפליקציית HomiSmart אשר כיום מאפשרת הרשאות שונות ויכולות שונות לאנשים האחראים המסייעים לתחזוקת הבניין תוך התייעלות והפחתה משמעותית של נזקים בעת התרחשותם .

 

 אז איך נתחיל בתהליך?

השלב הראשון והחשוב מאוד הוא השלב בו כל טכנולוגיית הבניין מאופיינות ומוגדרות היטב עם הצרכים ,היתרונות והחולשות , בשלב הבא צוות HomiSmart דן עם צוות הלקוחות בשגרה היומית, תוך הבנת גיל המערכות המותקנות, יכולות /רצונות הצוות שהיום עסוק בתחזוקת הבניין ועוד ...  לאחר ניתוח כל ההיבטים הרלוונטיים לבניין  צוות ה- HomiSmart עוזרים ביצירת הכלים הייעודיים לשימוש הבניין שבסופו של דבר עוזרים לא רק להתריע על בעיות אלא גם לנקוט בפעולות מידיות כשמתרחשים כך שבסופו של תהליך הבניינים בהם משולבת הומיסמרט הופכים לבניינים אשר מנוהלים בצורה הטובה ביותר והחסכונית ביותר תוך הימנעות מעלויות גבוהות בעת כשל באחת מהמערכות המנוטרות .

מה אם הטכנולוגיה והמכשירים המותקנים בבניין שלנו אינם נתמכים על ידי HomiSmart?

טכנולוגיית HomiSmart מאפשרת לנטר ולשלוט בטכנולוגיות ומכשירים רבים הפזורים היטב בכל רחבי העולם אך אכן מדי פעם אנו פוגשים מערכות וטכנולוגיות הדורשות מאמצי עבודה נוספים מצוות ההנדסה של הומיסמרט כדי לאפשר שליטה וסנכרון עם ההתראות שלהם ובכדי להיות מסוגלים לנקוט פעולה לתפעולן בעת הצורך - זהו אחד היתרונות העיקריים שלנו, שכן צוות ההנדסה המיומן שלנו מנוסה מאוד עם מאות פרויקטים ומהנדסים מנוסים, בעלי ניסיון של 23 שנה במכשירים וטכנולוגיות כאלה, כך שלא משנה מה הטכנולוגיה המותקנת הקיימת בבניינכם אנו נדע לעזור להקל על תפעולו מכל מקום בעולם .

מהן הטכנולוגיות העיקריות שצוות האינטגרציה של HomiSmart יכול לעזור לנו לשלוט ולפקח?

בין תחומי הפעילות שמציעה טכנולוגיית HomiSmart הם:

1.  בקרת חשמל וחיסכון באנרגיה - בעזרת HomiSmart הבניין מנוהל בצורה יעילה יותר ומסתיים בכ- 30% חסכון בשימוש באנרגיה.

2.  התייעלות בצריכת מים / טיפול במניעת נזקי צנרת תוך התאמתם לשגרת הבניין ואופיו .

3.  שילוב חיישנים לתחומים שונים (גז / אש / בטיחות)

4.  אינטרקום / בקרות גישה.

 5.  בבניינים/מגדלים בהם משולבים מעברי אדם , בקרת יעדים עם שילוב מעליות.

 6.  תריסים למניעת שמש ישירה במגדלים - למגדלים מתקדמים עם בקרת אנרגיה.

7.  חניונים – מערכות ניהול חניונים משולבת אלגוריתם כדי למקסם את יעילות השימוש בחניונים לתועלת הדיירים ומפעילי החניונים .

8  מצלמות אבטחה -תמיכה מלאה לסוגים שונים הנותנים מענה לצרכים שונים

צוות הפרויקטים וההתקנות של הומיסמרט עומד לרשותכם

לתכנון ולעזרה בכל עת.

מעוניינים לשמוע פרטים נוספים לחצו כאן

  • בית חכם

הורידו את האפליקציה והצטרפו להומיסמרט

רח׳ מוטה גור 7, פארק אולימפיה, פתח תקווה