מאמרים נוספים

תאורה חכמה

האם ניתן להוזיל עלויות בית חכם?

זה נכון שמרבית מערכות הבית החכם מוטמעות כבר החל משלב הבנייה. עם זאת, אין זה אומר כי בבתים ודירות שכבר הוקמו מזה אי אילו שנים, לא ניתן לבצע "מהפך" ממערכת חשמל פשוטה לחכמה.


יהיה זה גם נכון להגיד כי הטמעת בית חכם עם מערכת בקרת חשמל מתקדמת, תצריך שינוי תשתיתי מקיף. אך גם פה, ישנן שפע אפשרויות שונות אותן החברה המתכננת יכולה להציע.

אינכם חייבים שיפוצים כוללים

הטמעת מערכת חשמל חכם כוללת היא ללא ספק הפתרון האידיאלי, אך לא תמיד נרצה להידרש למלאכת שיפוצים כוללת ומתישה ובטח שלא לתקציבים שהיא מצריכה. במקרים אלו, ניתן להוזיל את העלויות באופן משמעותי, וזאת על-ידי פתרונות איכות נקודתיים.

בחרו את המכשור החשמלי השימושי ביותר

בבתים חכמים אפשר לשלוט בכל מכשור חשמלי מן התריסים החשמליים שבסלון ועד לקומקום שמטבח. עם זאת, אם אינכם רוצים להידרש לפרויקט רחב ידיים ובתקציב גבוה, הרי שניתן לברור את המכשור החשמלי אשר משמש אותנו באופן התכוף ביותר.


כך לצורך הדוגמה, ניתן לוותר על המצנם שבמטבח, אך בטח שלא על מתגי התאורה או המזגן. 

העדיפו מערכות חשמל חכם אלחוטיות

מערכות חשמל אלחוטיות יכולות להקל באופן משמעותי על מלאכת ההטמעה. במקום שאנשי הצוות הטכני יעסקו במשך שעות ממושכות בהטמעת מערכת הבקרה דרך קירות הבית, הרי שמערכות חשמל אלחוטיות יאפשרו השמשה מהירה ויעילה בביתכם.

מערכת האינטגרציה

הסנכרון שבין פאנל הבקרה לבין מערכות החשמל השונות גם הוא יכול בהחלט להשפיע עלה מחיר. כך לצורך הדוגמה, בבתים בעלי שטח רחב, עלות האינטגרציה תעלה. במקרים שכאלו, מומלץ ליישם את הסעיף הראשון ולבחור אך ורק את המכשור החשמלי השימושי ביותר. כך למשל, תוכלו לבחור להפוך את האזורים המרכזיים כדוגמת הסלון והמטבח לחכמים, ואילו אזורים פחות פעילים להותיר עם מערכות חשמל פשוטות.

התייעצו עם המומחים של הומיסמרט

לא בטוחים בנוגע לתקציב עבור הפיכת ביתכם לחכם יותר? נשמח לשוחח עמכם ולהעניק לכם ייעוץ מקצועי במספר הטלפון: 03-6120351. ניתן להשאיר פניה לצורך קבלת שיחה חוזרת. 

מעוניינים לשמוע פרטים נוספים לחצו כאן

  • בית חכם

הורידו את האפליקציה והצטרפו למשפחה

רח׳ מוטה גור 7, פארק אולימפיה, פתח תקווה